Čarodějka po česku I.

25. února 2009 v 19:01 |  diaryf
Začala jsem číst jednu knihu s názvem Čarodějka po česku od Jenny Nowak. Je to rozdělené na pár kapitol a ta, kterou se chci zabývat se jmenuje ,,Jáá se sobě líbím!" Teď budu lehce citovat z té knihy a je to pro ty co si samozřejmě nevěří, zdají se sobě tlusté, atd, atd.. Tohle je jen takový rozjzed a zamyšlení :) Cituji z knihy:

,,V dnešní době nejsou výjimkou pěti- nebo šestileté holčičky, které o sobě s vážnou tváří prohlašují, že jsou tak 'nemožně tlusté.' Alarmujícím způsobem přibývá stále mladších a mladších dívek trpící PPP: anorexií, bulimí a bůhvíčím ještě."

"Zatím jsme u blaženě nevědomých neviňátek, která si s nadšenými výkřiky prohlížejí svoje ruce a nohy, zálibně se plácají po tlustých bříškách a u vytržení nad vlastní dokonalostí se na sebe usmívají do zrcadla."

,,Další dokonalé učitele téhle praktické životní moudrosti najdeme doslova na každém kroku. No jistě, zvířata! ... naprosto bez komplexů ze svého vzhledu a osobnosti vůbec jsou úplně všichni tvorové, bez ohledu na to, jak zvláštně a leckdy i přímo odpudivě vyhlížejí v očích zbytku světa. Viděla jsem křivozubého krokodýla, který se vehementně dožadoval, aby ho jeho ošetřovatel a adoptivní táta nosil v náručí a pusinkoval; šimpanze s ušima jako plachty, který předvádí šílené kreace návštěvníkům a s kunka, který se před davem lidí 'opaloval' na boudičce."

A tedˇještě o psech:
,,Jsou v hloubi duše nezvratně přesvědčení, že je z nich každý celý pryč, že se z nich nutně musejí všichni kácet obdivem a zkrátka, že cokoli udělají, je dokonalé, vtipné, úžasné a obdivuhodné. Lítají a hrají si bez ohledu na to, že tenhle vláčí tlustý břich až po zemi, tamten je nesouměrný, rozježený a špinavý, ...."

Pokračování příště..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 inari inari | Web | 25. února 2009 v 20:21 | Reagovat

všechno je nefér :D já bych logicky už byla maxi hubená :) Tuhle knížku jsem viděla v knihovně! :)

2 alla alla | Web | 25. února 2009 v 21:20 | Reagovat

ahojky,prosím,hlasni za nataliu oreiro v SONš na

http://any-telenovely.blog.cz/0902/1-kolo-sons#komentare

dakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.