Můj body-image test

9. února 2009 v 20:20 |  diaryf
Slovní hodnocení
Začneme tím, že se podíváme na vaši váhu nezaujatýma očima Body Mass Indexu (BMI). Jde o srovnání výšky, hmotnosti a věku, kdy se vypočítá, zda jde o normální (zdravou) váhu, podváhu či nadváhu. Jde o orientační odhad, který je ovšem uznávaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Tento odhad pak srovnáme s vaším hodnocením.Hodnota vašeho BMI je 20,5, vaše tělesná hmotnost je normální a pro vaše zdraví zcela bezpečná. Pro vaši informaci, doporučená váha pro vaši výšku a věk by se měla pohybovat mezi 53 - 61 kg.
Dále si všimneme toho, jak vnímáte své tělo. Vaš odhad proporcí své postavy se celkem shoduje s odhadem podle BMI. To znamená, že svou postavu vnímáte docela realisticky, což je dobré.
Ještě zůstaneme u toho, jaké pocity u vás vyvolává vaše postava. Ve vztahu k vlastnímu tělu jsou pro nás často důležité některé tělesné partie, které ovlivňují pozitivně či negativně náš celkový pocit ze sebe. K části těla, kterou neskrýváme pod oblečením - ke svému obličeji a vlasům, máte velmi dobrý vztah. To je moc důležité pro větší jistotu ze sebe i při navazování kontaktů s ostatními. K části těla, kterou neskrýváme pod oblečením - ke svému obličeji a vlasům, nemáte úplně pozitivní vztah, některé části vám prostě vadí, což zřejmě zvyšuje vaši nejistotu ze sebe a také ve vztahu k druhým. Podle vašeho hodnocení dalších svých tělesných partií se zdá, že máte ke svému tělu značně negativní vztah, řadu jeho částí nemáte rádi, některé dokonce nesnášíte. To jistě snižuje vaše sebevědomí a je zdrojem nespokojenosti se sebou. Vede to ke značné nejistotě ve vztahu s druhými a k nezdravému zacházení se svým tělem.
Teď si budeme všímat vašeho přání, jak byste chtěli vypadat. Přejete si zřejmě být štíhlejší. Mít za cíl extrémně štíhlou postavu je buď nerealistické a nebo značně riskantní. Nevede to totiž k větší spokojenosti se sebou.
Nakonec je také důležité, jak podle vás vnímá vaši postavu okolí. Cítíte, že okolí vnímá vaši postavu jinak než vy. To může být velmi důležitá informace, ale také nepříjemný tlak na vás.


Doporučení
Jak již bylo výše zmíněno, vaše tělesná hmotnost je normální a pro vaše zdraví zcela bezpečná. To vás asi nepřekvapí, protože jste se podobně odhadli i podle obrázku.
Ohledně své postavy si přejete změnu. Mít za cíl podváhu určitě nedoporučujeme. Nedosáhnete tak větší spokojenosti se sebou, spíše se vystavujete riziku nevhodného dietování, nepřiměřeného sledování své postavy a následně rozvoji poruchy příjmu potravy.
S vybranými partiemy svého těla (obličej a vlasy) celkem nemáte vážnější problém, jen někde vás vaše tělo prostě znejišťtuje. Snažte se příliž na tyto partie nesoustředit, snadno se pak nespokojenost zobecní a z maličkostí pak vzniká větší problém. S dalšími partiemi svého těla, které určují tělesné proporce, jste velmi nespokojení. Značně negativní vztah ke své postavě vám může způsobovat psychické potíže a velmi komplikovat vaše mezilidské vztahy. Doporučujeme, abyste se pokusili všímat si partií, které máte rádi nebo vám připadají na sobě zajímavé. Začněte hledat pozitivnější vztah ke své postavě, zajímejte se o mínění druhých. Doporučujeme také zvážit konzultaci s psychologem či psychoterapeutem Jak asi víte, nos, prsa, bříško nejsou partie, které byste měli zrovna rádi. Bylo by pro vás nebezpečné soustředit se pouze na svou nespokojenost a pod vlivem těchto pocitů se chovat k celému svému tělu. Je jasné, že boky, hýždě, stehna ve vás vzbuzují velmi negativní emoce. Je nebezpečné podle toho zacházet s celým tělem, protože pod vlivem těchto pocitů s ním nebudeme zacházet dobře. Hledejte si odstup a nezapomínejte, že extrémy nevedou k většímu štěstí.
I když vás názory okolí na svou postavu mohou znepokojovat či zlobit, nemusí být pro vás výhodné je kvůli tomu nebrat vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zzny zzny | Web | 9. února 2009 v 20:22 | Reagovat

uuuhaaa kolko inteligentnych slov:D

2 yummi yummi | Web | 9. února 2009 v 23:18 | Reagovat

jj mi to vyslo podobne..

3 coookies coookies | Web | 10. února 2009 v 14:57 | Reagovat

no ja mam asi  vyssie bmi.. radsej enpocitam :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.